Ha még nem rendelkeztetek adótok egy százalékának felhasználásáról, kérünk Benneteket, hogy ezzel az összeggel járuljatok hozzá a Magyar Fallabda (Squash) Szövetség munkájához.

Magyar Fallabda (Squash) Szövetség

Adószám: 19023858-2-41

Köszönjük támogatásotok!

Csütörtökön két mérkőzése volt legjobbjainknak. Délelőtt csoportelsőként végzett Magyarország a Csapat Európa-bajnokságon, miután 4-0 arányban legyőzte Szlovákia válogatottját:

1️⃣ Farkas Balázs 🆚 Lukas Tuzincin 11-1, 11-5, 11-6 (3-0)

2️⃣Takács Benedek 🆚 David Kubícek 11-8, 11-8, 10-12, 11-4 (3-1)

3️⃣ Simon Dániel 🆚 Ivan Tomko 11-4, 11-5, 12-10 (3-0)

4️⃣ Kamocsai Bendegúz 🆚 Marek Manik 9-11, 11-4, 11-6, 11-8 (3-1)

Délután is 4-0-ás győzelmet arattak Lengyelország ellen, ezzel bebiztosítva az elődöntős pozíciót. A részletes eredmények:

1️⃣ Farkas Balázs 🆚 Filip Jarota 11-4, 11-3, 11-3 (3-0)

2️⃣Takács Benedek 🆚 Leon Krysiak 11-4, 11-7 (2-0)

3️⃣ Püski Lénárd 🆚 Jakub Pytlowany 11-4, 11-3, 11-7 (3-0)

4️⃣ Krajcsák Márk 🆚 Karol Krysiak 11-5, 11-2 (2-0

Krajcsák Márk értékelése a délután meccs után:

🗣 “Jól tettük, hogy most a szokásosnál egy kicsit komolyabban vettük ezt a meccset, mindenki végig koncentrált volt és ez meg is látszik az eredményen. A cél az volt, hogy senki ne fusson többet, mint kell, és ez sikerült is. Balázs nagyon jól kezdett, mellette Lénárd is koncentráltan, kiemelkedően játszott, ami egyből egy 2-0-ás vezetést alapozott meg nekünk. Így Benivel kettőnknek már csak egyetlen szettet kellett behúznunk a továbbjutáshoz, ami meg is történt, így végül mindketten csak két nyert szettig játszottunk. Holnap az EB legfontosabb meccse következik, az elődöntő, ami egyben meghatározza, hogy melyik két csapat jut fel jövőre a Divízió 1-be.”

A magyar válogatott pénteken egyetlen mérkőzést játszik Belgium együttese ellen, 18:00 órától, élő közvetítés ezen a linken érhető el: https://www.youtube.com/watch?v=1K7tM1zxQlA

Hajrá, Magyarország!

Sikerrel vette az első akadályt a magyar válogatott a zürichi Csapat Európa-bajnokságon! Magyarország 3-1 arányban győzte le Dániát!

1️⃣ Farkas Balázs 🆚 Theis Houlberg 11-6, 11-0, 11-1 (3-0)

2️⃣Takács Benedek 🆚 Lau Ulrik Kiehn 11-3, 9-11, 11-2, 11-0 (3-1)

3️⃣ Püski Lénárd 🆚 Kristian De Silva Nielsen 11-9, 5-11, 11-8, 11-6 (3-1)

4️⃣ Simon Dániel 🆚 Marcus Jepsen 16-14, 12-14, 10-12, 4-11 (1-3)

Ugyan Simon Dániel négy szoros játszmában alulmaradt skandináv riválisával szemben, de utána Farkas Balázs rendkívül könnyed sikerrel egyenlített. Püski Lénárd szoros meccsen már a magyarokat juttatta előnyhöz, Takács Benedek négyszettes sikere pedig a csapat diadalát jelentette. A három együttest magában foglaló csoport délelőtti találkozóján a dánok 2–2-es döntetlent játszottak a szlovákokkal, a magyarok már mindenképpen a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikén végeznek. A csütörtök délelőtti magyar–szlovák meccs az első helyről dönt.

A csoportmérkőzések után csütörtökön kezdődnek a negyeddöntők, az elődöntőket pénteken, a döntőt és a bronzmeccset pedig szombaton rendezik. A magyar csapat második kiemeltként vágott neki a viadalnak, így a feljutás a célja, amihez döntőbe kell jutnia.

A szövetségi kapitány, Krajcsák Márk így értékelte a Dánia elleni mérkőzéseket:

“3-1 arányban nyertünk a dánok ellen, amire nem tudom azt mondani, hogy a várakozásoknak megfelelő, ugyanis én szerettem volna, ha ezt 4-0-ra sikerül hozni. Azonban be kell lássuk, hogy egyáltalán nem volt gyenge ez a dán csapat! Csak Balázs tudott 3-0 arányban magabiztosan nyerni, Lénárd meccse nagyon kiélezett volt, de nagyon ügyesen játszott. A meccs közben volt egy sérülés-közeli csúszása, amiből végül nagyon jól ki tudott jönni és fordítani. Simon Daninak szintén nagyon szoros négyszettes meccse volt, rendkívül hosszú tie-breakekkel. Takács Beni ugyan bukott egy szettet, de az csak a rosszul felépített taktika miatt volt, a többi három szettet nagyon simán hozta.

Összességében nyilván elégedett vagyok a 3-1-es győzelemmel, de ugyanakkor azt is látnunk kell, hogy minden meccsre a legerősebb, éppen aktuálisan legkipihentebb csapattal kell felállnunk. Attól függetlenül, hogy 2. kiemeltek vagyunk, bármelyik csapat okozhat meglepetést, senkit nem szabad leírni!

Az elmúlt két alkalommal ugyan feljutottunk az 1. Divízióba, de ettől nincs garantált helyünk, minden meccsért meg kell küzdeni és oda kell figyelni. Ebben a szellemben fogom vezetni a csapatot az egész hét folyamán. Csütörtökön két meccsünk is lesz, kevesebb lehetőségünk lesz tartalékolni, és tervezem azt is, hogy Kamocsai és én is játszunk holnap. A verseny eddig nagyon jól szervezett, a konyha is kiváló, vannak edzőpályák, időben kezdődnek a meccsek és a pályák minősége is tökéletes.”

A válogatott következő csoportmérkőzése csütörtök reggel 9:30-kor Szlovákia együttese ellen lesz.

Hajrá, magyarok!

Május 1-én szerdán startol a Squash Csapat Európa-bajnokság, Magyarország a 2. Divízióban a 2. kiemeltként vág neki a tornának! Válogatottunk a B-csoportba került, ahol szerdán 15:30-tól Dánia, majd csütörtökön 9:30-kor Szlovákia lesz az ellenfelünk.

Dánia a 7. kiemelt az Európa-bajnokságon. Az országban egyre több a kiváló fiatal játékos, többször is voltak már az 1. Divízióban, az biztos, hogy a 2. Divízióban stabil helyük van. Legmagasabban jegyzett játékosuk Theis Houlberg a 223. helyet foglalja el a világranglistán, a többiek is erős, fizikai játékot játszanak és 1-4. pályán veszélyesek lehetnek a mieinkre.

Szlovákia a 11. kiemeltként és a legfrissebb 3. Divíziós Európa-bajnok csapaként vág neki a zürichi tornának, tavaly Norvégia és Románia előtt nyertek Gibraltáron. Legerősebb játékosuk Tomás Tóth, aki magyar felmenőkkel rendelkezik és a mieinknek ismerős lehet, ugyanis Tomás több éven át játszott a Magyar Bajnokságban, tehát jól ismeri az erőviszonyokat. Jó eséllyel ő fog játszani az 1. pályán.

A magyar válogatott utazó kerete nevezési sorrendben:

Farkas Balázs, Takács Benedek, Püski Lénárd, Simon Dániel, Kamocsai Bendegúz és Krajcsák Márk.

A tornáról élő közvetítés lesz, az üveg pályát a SquashTV-n követhetjük, a többi pályát ezen a YouTube csatornán: https://www.youtube.com/@SquashStreamingUster

(Élő közvetítés nem minden pályáról lesz elérhető!)

A rövidebb ESF Level 1 edzőképzés mellett újabb lehetőség az edzői pályát tervezőknek!

Az I.S.A. által akkreditált, a hazai felnőttképzésben 10145022 engedélyszámmal Fallabda sportedzői képesítés szerezhető a most induló féléves elméleti és gyakorlati tanfolyamon.

Kezdés: 2024. május 5. online és gyakorlati modulokkal

Gyakorlat: Omega Sportcentrum június 15-től

Programvezető: Makra Roland